Ученици дариха 2000 лв. на УМБАЛ „Канев“ – Русе
Средствата ще бъдат използвани за закупуване на устройство за визуализация на повърхностни кръвоносни съдове.
Деца дариха за деца!
За това научихме от фейсбук страницата на УМБАЛ „Канев“ – Русе:
„С благодарност получихме дарение от 2000 лв. от СУПНЕ „Фридрих Шилер“ – Русе, събрано по време на концерта „Ден на таланта 2025“!“
Средствата ще бъдат използвани за закупуване на устройство за визуализация на повърхностни кръвоносни съдове, което ще улесни работата на медиците и ще намали стреса за най-малките пациенти на лечебното заведение.
Дарението бе връчено от:
- Максим Стойчев, 11б клас – зам.-председател на Ученическия парламент
- г-жа Сълзица Нанова – член на Училищното настоятелство
- г-жа Жулиета Иванова – педагогически съветник и ръководител на Ученическия парламент
На срещата присъстваха и бриг.ген/ор/инж. Иван Иванов, изп. директор на УМБАЛ „Канев“, и доц. д-р Ева Цонкова, дм, началник на педиатрията. В знак на признателност учениците получиха грамота и юбилеен алманах за 160-годишнината на болницата.
В педиатрията ще бъде поставена табела с надпис:
„Дарение от учениците на СУПНЕ „Фридрих Шилер“ – в чест на децата. Деца дариха за деца.“
Снимка: Фейсбук