Пепа Пиг стана кака: Майка ѝ роди в болницата на Кейт Мидълтън
Бебето се казва Еви.
Прасенцето Пепа (Пепа Пиг) от едноименната анимационна поредица за деца се сдоби със сестра, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Ричард Арнолд – водещият на телевизионното предаване „Добро утро, Великобритания“, показа във вторник първите снимки на бебето Еви и уточни, че то е кръстено на лелята на Мама Прасенце (Мама Пиг).
Медиите на Острова уточняват, че бебетото се е родило в елитното родилно отделение на болницата „Сейнт Мери“ – същото, в което Кейт Мидълтън даде живот на трите си деца.
На 30 май ще бъде излъчен едночасовият формат „Пепа се среща с бебето“, който ще включва 10 нови епизода, изпълнени с песни. Той ще покаже как Пепа и по-малкият ѝ брат Джордж се подготвят за посрещането на сестричката си.
Очаква се бебето Еви да се появи в епизодите на анимационната поредица от есента, отбелязва ДПА.
Анимационният сериал се излъчва на 40 езика в повече от 180 държави. Той е вдъхновил тематични паркове във Великобритания и в други части на света, издадени са няколкостотин лиценза (за играчки, списания, видеоигри, паста за зъби и т.н.), а героинята дори е изобразена на колекционерска марка на Британската кралска поща.
Снимка: Peppa Pig/ITV
Колаж: Heart